גמילה מבונדרומין

גמילה מבונדרומין

בעיות שינה אשר מקורן בתחושות של פחד וחרדה, הן לא תופעה חדשה. אנחנו מדברים על תופעה אשר יש לה השפעות הולכות וגוברות על חלקים אדירים באוכלוסייה. אבל, לא כל מקרה של נדודי שינה יוביל להתמכרות לכדורים המעודדים שינה. גמילה מבונדרומין הוא צעד דרמטי, אשר תפקידו לאפשר למטופל להצליח להירדם בקלות רבה יותר, בלי שימוש בחומרים מאין אלו ומתוך ניסיון להחזיר אליו את השליטה בחייו. עלינו לזכור, לא פעם, תהליך גמילה מחומרים מהסוג הזה, הוא לא תהליך של הגמילה מהכדורים בלבד. אלא, עלינו להבין את הנסיבות אשר הובילו להתפתחות של התמכרות, כך שנדרשת כאן כמו עבודה כפולה למעשה, גם בהתמכרות עצמה וגם בגורמים אשר יצרו את הבעיה לכתחילה.

איך מזהים התמכרות של ממש

בעיות שינה הן תוצר לוואי של מתח וחרדה. אנחנו רואים נדודי שינה לא פעם אצל מי שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ולמי שיש להם נטייה גנטית לישון פחות. אבל, בדרך כלל, אצל אנשים בריאים, יש מי שצריכים לישון יותר או פחות, אבל בהחלט לא מדובר על בעיה אקוטית. במרבית המקרים, תחושות של חרדה ודיכאון, אם בעקבות משבר אישי או בשל נסיבות אחרות, אלו יובילו לקשיים נוספים ביצירה של שינה טובה. עבודה במשמרות, אי יציבות, לחצים כלכליים, אלו עוד גורמים המשפיעים על איכות השינה. בונדרומין הוא כדור אשר תפקידו להגביר את כמות המלטונין במוח, ההורמון האחראי על שינה, כדי להביא לשינה טובה. אנחנו נתחיל לדבר על גמילה מבונדרומין במידה וכדור לא אפקטיבי ובמקרים בהם המטופל משתמש בכדור, כדי להתמודד עם אתגרים נפשיים ובמקרים בהם הצריכה מתגברת לאורך הזמן.

מה התפקיד שלנו

מרכז 'רוח כפר', הוא מרכז גמילה המטפל במגוון התמכרויות בקרב מטופלים. העבודה שלנו היא לעשות את הטוב ביותר כדי להצליח ולהביא להחלמה מלאה. הן בעבודה קבוצתית או פרטנית והן על ידי מתן כלים בליווי המשפחה והקרובים של המטופל. אנחנו נשמח לדבר איתכם עוד היום כדי להבין את המצב לאשורו. ביחד, נתחיל בתהליך טיפולי עד להחלמה מלאה.

להתנקות. להשתקם.
לבנות חיים חדשים
השאירו פרטים ונתחיל בדרך חדשה
מאמרים נוספים בנושא

תפריט

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו