Facebook Whatsapp Youtube

טיפולי גמילה

המטרה העיקרית של טיפולי גמילה היא לסייע למכורים להפסיק את דפוסי ההתנהגות ההרסניים שלהם, ולהיגמל פיזית מהצורך לחזור ולבצע או להשתמש בחומרים אסורים. ההכרה בדפוסי התנהגות אלו והאשליה שהם יוצרים שהכול, לכאורה, תחת שליטה מובילה בהמשך להבנה רגשית שהכול לא באמת תחת שליטה – לצד הרצון להבין איך אפשר להתמודד עם המועקה מרות הכול.

טיפולי גמילה – למה מיועדים?

חשוב להבין, ראשית, כי יצירת דפוסי התמכרות באה לידי שימוש בשלל חומרים והתנהגויות. אילו התמכרויות קיימות, כיום?

 • התמכרות לאלכוהול – בין אם מדובר ביין או בבירה, צריכה גבוהה של שתייה אלכוהולית יכולה להוביל להתמכרות הרסנית
 • התמכרות לתרופות מרשם ולמשככי כאבים
 • התמכרות לסמים קלים וקשים, הכוללים, בין השאר, מריחואנה וחשיש בקטגוריה של הסמים הקלים, והרואין, קוקאין ו –LSD השייכים לקטגוריה של הסמים הקשים
 • התמכרות להימורים – התמכרות זו כוללת, למשל, משחקי קלפים ומכונות מזל – כל משחק שהוא כאשר ההימור עליו הוא כספי, או אחר ומוביל לאובדן כספי ניכר

אין ספק שכל התמכרות דורשת התאמה אישית ביחס לנסיבות ולאופן הביצוע של הטיפול בפועל. עם זאת, ישנם מספר תהליכים מרכזיים בטיפול בהתמכרויות בעלי מכנה משותף – המביא, בסופו של דבר, לכדי החלמה ושיקום. מה הם כוללים? ראשית, תהליך גמילה מסמים כולל את השלב הפיזי, במהלכו המשתקם חווה את תסמיני הגמילה בסביבה בטוחה ובאשפוז מלא. בתחילת אשפוז, המטופל יקבל אבחון רפואי ופסיכולוגי, ובהתאם לאבחונים אלו תתואם לו תכנית גמילה. בנוסף, ישנו השלב הרגשי. מהו טיפול רגשי? ובכן, הוא כולל בתוכו טיפול פרטני וקבוצתי: הטיפול הרגשי הקבוצתי מציע שלל תכניות כמו למשל קבוצת 12 הצעדים, טיפול בכעסים ואף שיתוף רגשות. הטיפול הפרטני מציע מגוון דרכי החלמה נפשית, כמו למשל, פגישות פרטניות עם פסיכיאטר, פסיכולוג או תומך, כמו גם טיפול באומנות ואף כתיבה יוצרת. טיפולים רגשיים אלו מסייעים למשתקם לבנות את האמון בעצמו וביכולת שלו לשקם את חייו ולהשיב אותם למסלולם.

תהליך גמילה מקיף לחיים מלאים וחיוביים

בחירה בגמילה מבטאת, למעשה, הכרה ומודעות בדפוסי ההתמכרות. עם הליווי המקצועי של רוח בכפר, במהלכו תזכו לטיפול פיזי ורגשי רגיש ומכיל – הדרך להחלמה היא ארוכה אך בטוחה.

טיפולים להתמכרויות וגמילה

אנשים רבים מתמודדים עם התמכרויות שונות בחייהם, כמו: אלכוהול, סמים, הימורים, אוכל וקניות. ההתמכרות נובעת מכל כך הרבה סיבות, כאשר כל אדם חווה תהליך אחר מול החומר הממכר. יש שירגישו שהם חווים מתחים מאוד רציניים בחייהם, מתחים שמעמיסים מאוד על הנפש שלהם והם אינם מצליחים להתמודד איתם. גם כאשר הם נחים, משוחחים על זה או מוציאים את הכל מבפנים. בכל מצב הם ימצאו את עצמם פונים לחומרים ממכרים ורק כך מצליחים להירדם. יהיו אנשים אחרים שיתמודדו עם התקפי חרדה, דיכאון, כעסים ותסכול. כל אלו יכולים להגיע בנפרד ולחוד, ובכל מצב התחושה היא מאוד קשה נפשית. במקרים הללו הפנייה היא לרוב למקום שייתן להם אושר, ריגוש וטוב והוא למעשה ההתמכרות. כדי שתוכלו למנוע התפרצות של התמכרויות נוספות, מומלץ לחשוב על טיפולי גמילה שיסייעו לכם למצוא את הדרך חזרה לחיי השגרה היציבים והנוחים שלכם. מרכז הגמילה "רוח בכפר" יכול לעזור לכם מאוד לחזור לתלם, בעזרת טיפולים מגוונים, לווי מצד אנשי מקצוע ותמיכה נפשית וחמה.

איך מתבצעים טיפולים אלו?

היום לכל סוג התמכרות יש טיפולים מיועדים ומותאמים אישית לכל אדם ואדם. עם הגמילה, מתפתחות גם תופעות לוואי, למשל: תסכול, כאבי ראש, הזיות, קריז, חרדה, דיכאון, אכילה כפייתית, כעס, עצבות, רצון להיות לבד, בעיות שינה, כאבי שרירים ומפרקים. תופעות אלו נראות דיי שגרתיות, אך כשמדובר באדם שמתחיל טיפול, הן הרבה יותר קשות להכלה. איך מתבצעים הטיפולים? בשלב הראשון המטפלים מסבירים כי התהליך נעשה בהדרגה. מכיוון שתופעות הלוואי משנות את צורתן לפי חומרת המצב. לאחר מכן הם מסבירים לכם את החשיבות של הגעה לכל סוגי הטיפולים שהתאימו לכם, גם כדי שתוכלו להבין את הסיבה שבגינה התחלתם את הטיפול. הכי חשוב שתדעו למה אתם נכנסים ותגיעו עם מוטיבציה להיגמל מכל סוג התמכרות שאתם חווים.

בחירת מרכז טיפולי

אחרי שהחלטתם לגשת לטיפול בעקבות סוג ההתמכרות שלכם, כעת הגיע הזמן לבחור את מרכז הגמילה המתאים ביותר עבורכם, להירשם ולהתחיל תהליך.

לסיכום, מרכז הגמילה "רוח בכפר" מלווה כבר הרבה מאוד שנים מטופלים שחוו התמכרות וסיפק להם טיפולים מקצועיים עד שהם נגמלו בהצלחה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

  טיפולי גמילה מהתמכרויות

  האמת היא, אם אנחנו חושבים על זה לעומק, במרבית המקרים, זה מפתיע שאנחנו לא כבולים לפחות להתמכרות אחת, שתיים או יותר. תחשבו על זה – כל התמכרות (בין אם המדובר בהתמכרות לחומר או בהתנהגות התמכרותית) מעניקה למכור מפלט יעיל מהתמודדות עם העבר, ההווה ואפילו מפני ההתמודדות עם החששות מהעתיד. נשמע פתרון מצוין, לא? רק שפה, נכנסת הרשימה הארוכה של החסרונות שיש להתמכרויות השונות – החל מהתלות והעברת השליטה מידי האדם "לידי" ההתמכרות, דרך התדרדרות המצב הכלכלי, המשפחתי והתעסוקתי, וכלה בצורך בכניסה לתהליך טיפולי גמילה רק על מנת לנסות להשיב את הסדר בחייכם על כנו ולחזור למסלול הבריא. למענה מקצועי, פנו אל רוח בכפר.

  טיפולי גמילה – גיליתם שאתם מכורים, האם ניתן להיגמל בעצמכם?

  במרבית הסרטים ישנה גלוריפיקציה של השימוש בסמים ובאלכוהול, כמו גם עיגול פינות של תהליכי הגמילה. במקרה הטוב, אולי יראו לכם במשך עשר דקות על המסך את הגיבור רועד, מקיא ושטוף זיעה כשחברו הטוב תומך בו ומנגב בעדינות את מצחו במגבת רטובה, אבל במציאות, אתם יכולים להאמין לנו, התנקות פיזית לא נראית ככה, והיא נמשכת הרבה יותר מאשר עשר דקות. ככה שאם אתם חושבים על להיגמל בבית בעצמכם, עם החבר או החברה הטובים שלכם לצידכם, כדאי שתשכחו מזה! טיפולי גמילה הם עניין לאנשי מקצוע מנוסים ורציניים, למכוני גמילה מסודרים שמצוידים בצוות רפואי שיודע להתמודד עם המצבים האלה, למרכזי גמילה שמלווים את המטופל גם מהאספקט הנפשי והמנטאלי ולא רק הפיזי. בקיצור – למי שיודע מה הוא עושה, וכבר עשה את זה עשרות, מאות ואלפי פעמים!

  מרכז רוח בכפר מעניק טיפולי גמילה מקצועיים על ידי המומחים בתחום

  ואם כבר כתבנו את זה, נלך שלב אחד נוסף קדימה – לא כל מרכז שמציע טיפולי גמילה יכול להתאים לצורך שלכם. אם זה מכיוון שהוא אינו מתמחה בתחום ההתמכרות שלכם, אם זה מכיוון שהוא אינו מקצועי דיו כדי לספק לכם את התמיכה הרפואית והנפשית הנדרשת, ואם זה כי האווירה שבו אינה מתאימה לכם. אם כן, חשוב, מעבר להחלטה הראשונית ללכת לגמילה, גם למצוא את מרכז הגמילה הנכון לכם! לקבלת ליווי וטיפול מתאים, צרו קשר עם רוח בכפר.

  שאלות תשובות

  האם מומלץ לעבור טיפולי גמילה בקבוצה?

  פגישות קבוצתיות בהחלט יכולות לתרום לתהליך הגמילה לאור התמודדות משותפת ושיתוף חוויות דומות שיכולות להיות אפקטיביות להחלמה של המכור.

  למה לבחור בטיפולי הגמילה של רוח בכפר?

  מרכז רוח בכפר מאמין בשיטת טיפול הוליסטית ששמה דגש הן על טיפול לגוף והן על טיפול לנפש, הימנעות וגמילה פיזית מהצורך והדחף והן למידה להתמודד מולו. כמו כן, הצוות המטפל של רוח בכפר מורכבת מעובדים מסורים ואכפתיים מומחים בתחום שיישמחו להעניק לכם ליווי ותמיכה מתחילת התהליך ועד סופו.

  איך ניתן ליצור איתנו קשר?

  חייגו למספר: 0502704333 או שלחו לנו אימייל לכתובת: aviakaufman@gmail.com

  קידום אתרים בגוגל