Facebook Whatsapp Youtube

מוסד גמילה

בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, לאלכוהול, הפרעות אכילה או הימורים – אין ספק שאנו חיים בעולם סבוך ומלא בלחצים. מרכז גמילה, בהתאם, מהווה סביבה תומכת וטיפולית עבור אלו שיצרו דפוסים של תלות בחומרים הממכרים מתוך חשש להתמודד לבדם עם המציאות. וזהו בדיוק התפקיד של הצוות הטיפולי של מוסדות הגמילה – להסביר למשתקמים שהם אינם, למעשה, לבד: יש להם, קודם כל את עצמם, וכמובן סביבה תומכת של משפחה, חברים ויועצים.

מוסד גמילה: מידע חשוב

כאשר אתם מכירים בעובדה כי אתם – או יקירכם – מכורים, הצעד ההגיוני הבא הוא כניסה למוסד גמילה. באילו התמכרויות מסייעים מוסדות גמילה? נסקור שתיים מהם כעת:

 • אלכוהול – בעולם בו תחושה של חוסר שליטה מלווה אותנו מדי יום ביומו, שתיית אלכוהול משיבה את תחושת השליטה לידינו. עם זאת, מדובר במצג שווא, שכן מהר מאוד כמות האלכוהול אותה המכורים רגילים לשתות כדי להתענג על תחושת השליטה כבר איננה מספיקה. לכן, הם נדרשים להעלות את כמות השתייה כדי להשיב אותה. כתוצאה מכך, נוצר מעגל קסמים בו פועלים דפוסי פעולה פיזיולוגיים ונפשיים לאורכה של ההתמכרות.
 • הימורים – בין אם מדובר במשחקי קלפים, מכונות מזל, או אירועי ספורט, אנשים רבים נהנים לא רק לשחק או לצפות בהם, אלא גם להמר עליהם בסכומי כסף גבוהים ובאופן קבוע וכפייתי למדי. בדומה להתמכרויות אחרות, כמו אלכוהול, ההסבר להתמכרות להימורים היא פתולוגית. כלומר, בדפוס פעולה הבא כדי להשיב סדר לחייו של המכור אך עושה את ההיפך הגמור.

סוגי הטיפולים אותם מציעים מוסדות הגמילה הם מגוונים, ובאים לתת מענה על מגוון היבטים – פיזיים ורגשיים במקביל – על מנת לסייע למכורים להפסיק את דפוסי ההתנהגות הכפייתיים שלהם. מה טיפולים אלו כוללים? לרוב הם יתמקדו בשני מסלולים עיקריים: פיזי ורגשי. הטיפול פיזי הוא השלב הראשוני לצורך המשך תהליך ההחלמה, והוא כולל סיוע בתסמיני הגמילה הפיזיים. השלב הרגשי כולל טיפול פסיכולוגי במסגרת מפגשים פרטניים וקבוצתיים, לצד ליווי של עובדים סוציאליים ומדריכים. לעיתים קרובות אף תתבצע התערבות בקהילה, במהלכה המשתקם יקבל כלים להתמודדות עם החזרה לחיים בתוך הסביבה הקודמת שלו.

להשתקם מההתמכרות – עם הסיוע המקצועי של רוח בכפר

אין שום רע בלהכיר בכך שיש לכם התמכרות לחומר כזה או אחר. בהתאם לכך, כניסה למוסד גמילה הוא צעד בוגר ומפוכח לעבר ההחלמה. הטיפולים אותם מציע הצוות ברוח בכפר מייצג תהליך מורכב ולא פשוט – אך מקצועי לעבר ההחלמה.

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

  בחירת מוסד גמילה

  התמכרויות הן חלק מהנוף שלנו כיום, הרבה יותר מבעבר. לא ניתן לדעת בוודאות האם אפשר לייחס את העלייה במספרן לחשיפה הגוברת והולכת לחיים הפרטיים שאותן יוצרות ומעודדות הרשתות החברתיות, או שמא אכן כיום יותר מבעבר, אנשים מחפשים (ומוצאים) מפלט מהמציאות המציקה באמצעי הבריחה למיניהם – סמים, אלכוהול, שופינג, הימורים וכד'. בין אם כך ובין אם אחרת, קשה להישאר אדישים מול המספרים הגדלים והולכים של אנשים הנזקקים לשירותי מוסד גמילה מקצועי, על מנת לעשות את הריסטרט המיוחל לחייהם, ולחזור לחיים בריאים ויצרניים, שאינם חבויים מאחורי מסך ההתמכרות. למענה מקצועי, צרו קשר עם רוח בכפר.

   

  מוסד גמילה – מדוע לא ניתן (וגם לא רצוי) לעבור גמילה לבד?

  סוגי התמכרויות מסוימים עלולים להיחשב, לכאורה, כקלים יותר מאחרים, ולרוב, בשל סטיגמות רווחות בציבור, או, אף בשל אי הבנת חומרת המצב לאשורו. למשל, כל עניין הסמים הקלים (וכן, בכוונה הדגשנו את המילה "קלים", מאחר ואין שום דבר "קל" בהתמכרות, בטח שלא לסמים) או נושא ההתמכרות להימורים, שאף הוא, נדמה כעניין זניח (מפעל הפיס חוקי, לא?). למעשה, התמכרות (כל סוג של התמכרות) טומנת בחובה הרבה יותר מהנראה על פני השטח, גם כאשר ההתמכרות הפיזית אינה חלק ממנה. אם ניקח, לדוגמה, את ההתמכרות להימורים ונפרק אותה, נגלה, שאמנם אין כאן שימוש בחומרים ממכרים חיצוניים, אולם יש התמכרות לדופמין ולאדרנלין המשתחררים בדמו של המהמר בזמן הימור או זכייה, מה שהופך את העניין כולו למורכב הרבה יותר לשליטה. ולכן, מוסד גמילה הוא הגוף המקצועי המתאים למי שרוצה להתמודד עם הבעיה, ולא ניסיונות עצמאיים לגמילה. שרובם, בשל מחסור בידע ובמשאבים, ממילא, נדונו מראש לכישלון.

  חשוב לדעת על מוסדות גמילה!

  לבחירת מוסד גמילה מתאים ישנה חשיבות לא מעטה בהצלחת הגמילה לאורך זמן, כמו גם ליכולתו של הנגמל לפתור את הבעיות הנפשיות / רגשיות שהביאו אותו לצורך בבריחה מהמציאות היישר לזרועותיה מוליכות השולל של ההתמכרות. מוסד גמילה מהימן ילווה את המטופל לכל אורך הגמילה, על כל שלביה, ואף יעמוד לרשותו מאוחר יותר, אם וכאשר הוא יתקל בסיטואציות שעלולות לגרום לו לשוב להתמכרות. לקבלת סיוע וליווי מתאים, צרו קשר עם רוח בכפר.

  שאלות תשובות

  על פי מה בוחרים מוסד גמילה?

  לפני שבוחרים מוסד גמילה יש לבחון בין היתר מספר פרמטרים חשובים והם: מומחיות המוסד בסוגי ההתמכרויות, מקצועיות הצוות והניסיון שלו, האווירה במוסד והיחס למטופלים.

  איפה מרכז רוח בכפר ממוקם?

  מרכז רוח בכפר ממוקם בעיר כפר סבא.

  איך ניתן לקבוע פגישת ייעוץ?

  לקביעת פגישה וייעוץ מקצועי שלחו לנו מייל aviakaufman@gmail.com או התקשרו 0502704333

  קידום אתרים בגוגל