Facebook Whatsapp Youtube

גמילה מהתמכרויות

מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

  מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

  השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

   מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

   השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

    מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

    השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

     מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

     השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

      מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

      השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

       מידע נוסף בנושא

       דגשים חשובים בנושא גמילה מהתמכרויות

       כדי להבין האם אתם מכורים, והאם תהליך גמילה יסייע לכם, חשוב, ראשית להבין מהו ההבדל בין הרגלים להתמכרויות, כמו גם אילו טיפולים מרכזי גמילה מציעים:

       • ההבדל בין התמכרות להרגל – אנשים רבים יוצרים לעצמם הרגלים לטווח הארוך: בין אם מדובר בכוס יין אחת מדי ערב או שימוש בתרופות כדי להקל על כאב הראש – אין בכך שום דבר רע. עם זאת, ובשונה מהרגלים לכאורה רעים כמו כסיסת ציפורניים, התמכרות היא ביצוע פעולות על אוטומט אך ללא היכולת להבין את הביטוי השלילי של פעולות אלו. משום שפעולות אלו נמשכות לפרק זמן ארוך, הן יוצרות תלות מוחשית – פיזית ורגשית. וללא המודעות על ההשלכות ההרסניות – הצורך בתהליך גמילה הוא בלתי נמנע.
       • סוגי גמילה מהתמכרויות – כשם שישנם סוגי התמכרויות רבים, כך גם תהליכי הגמילה המוצעים עבור המכורים המתעניינים בשיקום. עם זאת, טיפולים אלו מתרכזים תחת מספר דרכי טיפול מרכזיות: ראשית, במסגרת הטיפול הפיזי, המשתקם מנקה את הגוף שלו מהרעלים, ומתמודד עם תסמיני גמילה כואבים למדי. השלב הבא בתהליך הגמילה עומד על הבנה רגשית של ההתמכרות, הסיבות שהביאו להיווצרותה, ואף חזרה לשגרת החיים היום יומיים עם הכלים שנלמדו לאורכו של תהליך הגמילה. קבוצת 12 הצעדים, למשל, היא קבוצת תמיכה רוחנית המסייעת למכורים לשלל חומרים ופעולות להתמודד עם שגרת החיים המלחיצה – ללא התלות ההרסנית.

       לצד עבודת הטיפול הקבוצתית, ישנן שיטות טיפול פרטניות הכוללות, לדוגמא, פגישות אישיות עם החונך, ו-C.B.T, או בעברית: טיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול זה מתבסס על שיטות טיפול פסיכולוגיות המסייעות למשתקם לבחון את המציאות דרך זווית ראיה חדשה לצד למידה של דפוסי התנהגות חדשים.

       מרכז גמילה מהתמכרויות

       גמילה מהתמכרויות מגיעה כאשר המשתמשים מבינים שהם חצו את הקו האדום בין הרגל מגונה לבין התמכרות הרסנית. בין אם מדובר בשימוש במשככי כאבים ממכרים, שתיית אלכוהול ללא שליטה, או צריכת סמים – קלים או קשים, אנשים רבים מוצאים בחומרים אלו כלי עזר להתמודדות עם המציאות הקשה והכואבת. גמילה, בשל כך, היא הפתרון המתבקש וההכרחי במצבים אלו.

       להשתחרר מדפוסים ישנים – וללמוד חדשים

       גמילה מהתמכרויות מסמלת, יותר מהכול, תחושה של ניקיון פיזי ורגשי, כמו גם צעד ראשון לעבר חיים חדשים. אין ספק שעם הסיוע רב תחומי של רוח בכפר תזכו להתחלה חדשה.

       גמילה מהתמכרויות במרכז רוח בכפר

       עובדתית, כיום, הרבה יותר מבעבר, התמכרויות לחומרים מזיקים או להתנהגויות מסוימות, נמצאות במרכז תשומת הלב הציבורית. אין ספק שניתן לשייך זאת לעליית החשיפה שמקבלות התמכרויות שונות במדיות הפרסומיות וברשתות החברתיות, אבל גם במידה רבה לניסיון של אנשים לחשוף את עצמם לריגושים חדשים ולגירויים מרוכזים הרבה יותר מאלה אותם חוו בעבר. כך שאין זה משנה מהי הסיבה לכך, גמילה מהתמכרויות מעניינת את כולם. ולמעשה, אם נתבונן היטב פנימה ונהיה כנים עם עצמנו, למרביתנו יש לפחות מנהג מעיק אחד, שבעיניים פחות אוהבות מאלו שבהן אנחנו בוחנים את עצמנו, היה יכול להיות מוגדר כ"התמכרות". למענה מקצועי בתחום, ניתן לפנות אל רוח בכפר.

       מי זקוק לגמילה מהתמכרויות?

       על מנת לענות על השאלה – מי זקוק לגמילה מהתמכרויות, ראשית, עלינו להגדיר כהלכה מהי התמכרות. וכאן, ניעזר בוויקיפדיה – "התמכרות היא שימוש חוזר בכמויות הולכות וגדלות של חומר או התנהגות הגורמים הנאה, אשר מביאים את המשתמש בהם למצב שבו מניעה של שימוש גורמת למצוקה ודחף להשתמש שוב. כלומר, זהו מצב של תלות נרכשת פסיכולוגית וגופנית, בחומר או בפעילות כלשהם.". עד כאן, גם אימוני כושר גופני או טיולים עם הכלב עשויים לענות על ההגדרה "התמכרות" ולהצריך מכם גמילה מהתמכרויות, לא? אז בואו נוסיף עוד שני קריטריונים להגדרה. הראשון הוא כי לשימוש בחומר או להתנהגות ישנן השלכות מזיקות (הן יכולות להיות ישירות או עקיפות, מיידיות או לטווח הארוך) על המכור ועל סביבתו. והקריטריון השני הוא כי במצב של התמכרות, למעשה, השליטה יוצאת מידיו של המכור ועוברת לחומר או להתנהגות. כלומר, במקום שבמצב רגיל, האדם ינהל את חייו וישלוט בשימוש בחומר או בהתנהגות, הצורך בחומר (סם, תרופה, דבק, טיפקס וכן הלאה) או ההתנהגות (שופינג, סקס, הימורים, משחקי מחשב וכד') מנהלים את האדם וגורמים לו למקם אותם בראש לוחות הזמנים וסדרי העדיפויות שלו.

       זיהיתם התמכרות כלשהי אצלכם או אצל חבר קרוב?

       זה הזמן ליצור איתנו קשר ולדבר על גמילה מהתמכרויות שלכם! מרכז רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת, מרכז טיפולים שמציע גישת טיפול מקיפה, ושם את הדגש על צרכיו הטיפוליים והאישיים של כל אחד מהמטופלים בו.

       שאלות תשובות

       מה ההבדל בין הרגל להתמכרות?

       בשונה מהרגל, התמכרות היא ביצוע של פעולה מסוימת באופן אוטומטי ללא הבנה, מודעות או חשיבה מקדימה על השלכותיה השליליות של אותה הפעולה. כמו כן, קיימת תלות ריגשית או פיזית בביצוע אותן פעולות.

       אילו סוגי התמכרויות יש ואיך מטפלים בהן?

       ישנו מגוון רחב של התמכרויות כאשר הנפוצות ביותר הן לסמים, אלכוהול והימורים. כיום יש שיטות שונות לטיפול בהתמכרויות המבוססות על טיפול קבוצתי או אישי, כמו גם שיחות עם חונך אישי, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד.

       למה לפנות אל רוח בכפר עבור גמילה מהתמכרויות? 

       רוח בכפר הינו מרכז גמילה מהתמכרויות מקצועי ומומחה לשלל סוגי ההתמכרויות, המעניק טיפול מקיף ואישי לכל מטופל ומטופל בהתאם לצרכיו.

       קידום אתרים בגוגל