כיצד הופכים כדורים לתלות פיזית משמעותית?

כיצד הופכים כדורים לתלות פיזית משמעותית?

שימוש בתרופות מרשם מכל סוג לרבות תרופות שמטרתן היא להפחית כאבים כרוניים, לא פעם יכול להפוך להתמכרות גם ללא רצון או כוונה של האדם אשר נוטל את התרופות המדוברות. הוא יתחיל כמובן ליטול את התרופות הללו בשל צורך רפואי כלשהו או התמודדות עם קושי רגשי או בעיה פיזית, אך לא פעם הדבר יכול להתפתח לתלות פיזית משמעותית ביותר או תלות רגשית לתרופות הללו. חשוב לדעת כי לא מעט תרופות הן בעלות פוטנציאל להתמכרות ועל כן, חשוב להיות זהירים ובעיקר להיות מודעים לתופעה בשם התמכרות לתרופות מרשם. חשוב לזהות סימנים המעידים על ההתמכרות המדוברת ולפנות להליך גמילה בכל מקרה שבו אתם מזהים התמכרות שאינכם יכולים להתמודד עימה באופן עצמאי.

התמכרות לתרופות מרשם- מה חשוב לדעת?

לכאורה, תרופות מרשם נראות כמו דבר תמים למדי שכן, הן ניתנות על ידי רופא אשר מתאים אותן בהתאם למצב של המטופל. יחד עם זאת, לא מעט תרופות אלה הן בעלות פוטנציאל להתמכרות של המשתמש. אם אדם מוצא את עצמו נוטל תרופה כלשהי באופן קבוע ולא מצליח להפסיק ליטול אותה שכן הוא חווה תסמינים גופניים שונים המעידים על התמכרות כגון: עצבנות מתמדת, רצון ליטול את התרופה המדוברת בכל עת, פרקי זמן קצרים יותר מפעם לפעם שבהם הוא נוטל את התרופה ועוד. לא פעם ההתמכרות תהיה קשה ותפגע באופן מהותי בחייו של האדם. הוא ימנע מלפגוש אנשים שכן הוא יחשוש שתתגלה ההתמכרות שלו, הוא יפסיק לעסוק בתחביבים שלו והוא בעיקר יעסוק במתי הוא יכול לצרוך את התרופה וכיצד להשיג אותה. בכל מקרה שבו מזהים התמכרות לתרופות מרשם הן אצל עצמכם והן אצל אנשים שקרובים לכם, זה הזמן לפנות או להפנות להליך גמילה איכותי.

כיצד מתמכרים מתרופות מרשם?

התמכרות לתרופות מרשם איננה דבר קל. לא מעט אנשים בטוחים כי הם יכולים להפסיק מתי שרק ירצו ובצורה מהירה ויעילה, אך מגלים כי זה לא כך ובפועל הם לא מצליחים באמת לעשות זאת. על כן, חשוב ביותר במקרה מעין זה לפנות למרכז גמילה מקצועי שבו ניתן למצוא צוות מקצועי ומנוסה שיסייע בתהליך הגמילה וילווה את האדם שלב אחר שלב, עד שהוא יצליח לשוב לעצמו, להיגמל בצורה המיטבית ולחזור לחיות חיים תקינים.

אם אתם מחפשים מרכז גמילה עבור גמילה מהתמכרות לתרופות מרשם, כיצד שתיצרו קשר עם הטוב ביותר בתחום, רוח בכפר, מרכז גמילה ברוח אחרת.

להתנקות. להשתקם.
לבנות חיים חדשים
השאירו פרטים ונתחיל בדרך חדשה
מאמרים נוספים בנושא

תפריט

לפרטים וקביעת שיחה עם הצוות שלנו