Facebook Whatsapp Youtube

גמילה מאלכוהול

אלכוהול נחשב לאחד מאותם גורמי התמכרות אשר, לעיתים קרובות, עוברים מתחת לרדאר. אז אני שותה מידי פעם כמה כוסות, אני מכור/ה לאלכוהול? העניין הוא, שבדיוק בגלל שכולנו שותים, בנסיבות חברתיות, ולעיתים - גם כשאנחנו לבד, קל מאד לטשטש את הקווים האדומים ולחצות את הגבול בין "אני שותה מידי פעם" לבין "אני זקוק/ה לתהליך גמילה מאלכוהול". היכן עובר הגבול האדום בין הסיטואציות? למענה מקצועי, פנו אל רוח בכפר.
מעוניין להתחיל מחדש? אנחנו המקום הנכון

השאר פרטים ונתחיל בדרך חדשה

  מידע נוסף בנושא

  גמילה מאלכוהול – מה מוגדר כ"אלכוהוליזם"?

  להתמכרות לאלכוהול (אלכוהוליזם) ישנם מספר מאפיינים עיקריים:

  • חוסר היכולת להפסיק – אצל אדם שאינו מכור לאלכוהול, כאשר השתייה יוצרת בעיות כלשהן (חברתיות, משפחתיות, או, אפילו פיזיות) הוא יהיה מסוגל להפסיק לשתות. אלכוהוליסט יצטרך תהליך מסודר של גמילה מאלכוהול לשם כך.
  • הסתגלות פיזית של הגוף לאלכוהול – כמויות האלכוהול שלהן נזקק המכור הולכות וגדלות בהתמדה, כאשר המכור לאלכוהול מנסה להשיג את אותה ההשפעה שבעבר הושגה באמצעות כמויות אלכוהול קטנות יותר.
  • תלות פיזית באלכוהול – בעת הפסקת השתייה מופיעים תסמיני גמילה כגון הזעת-יתר, רעד ובמקרים מסוימים – אף הזיות.
  • עיסוק תכוף ותדיר באלכוהול – המכורים לאלכוהול עוסקים בו וחושבים על השתייה גם בעת שהם, בפועל, אינם עסוקים בשתייה.

  נוסף על כך, קיימים שני מצבים נוספים שאינם מוגדרים כהתמכרות, ולכאורה, אינם מצריכים כניסה לתהליך גמילה מאלכוהול, אולם בקלות עלולים לעבור את הגבול לשם:

  בעיית שתייה המוגדרת, עדיין, כמינורית – שתיית בכמות מוגזמת או לעיתים קרובות, אולם, עדיין, ללא אותם סימנים שפורטו קודם.

  שתיית כמויות אלכוהול גדולות בבת אחת (בינג') – כ"כמויות גדולות" לצורך זה, מוגדרות 4 מנות אלכוהול ומעלה לאישה ו-5 מנות ומעלה לגבר. בינג'ים של שתייה נפוצים בעיקר אצל צעירים, וכאמור, קל מאד "להחליק" מהם אל התמכרות לאלכוהול.

  תפקידו החשוב של מכון גמילה מאלכוהול

  החיים העמוסים בישראל, בין אם בשל ימי עבודה ארוכים, חיי משפחה מורכבים או סיבות אחרות ורבות, מביאים עמם את הרצון להתמודד עם המציאות עם תיווך. עם זאת, שתיית אלכוהול יכולה להגיע לכדי היווצרותה של התמכרות של ממש, ולדחפים פיזיים שדורשים תהליך התערבותי ואקטיבי לשם הפסקתה של התמכרות זו.

  לעיתים, התמכרות זו מביאה תחושה של בושה, ובשל כך יוצרת בידוד עמוק בקרב המשפחה, בני הזוג, החברים ואף בעבודה. ולצד הסיבות המקוריות שהביאו את המכור להיכן שהוא כרגע, בשלב זה נוספות סיבות חדשות הדוחפות אותו להמשיך ולצרוך אלכוהול – ובכמות גבוהה הרבה יותר. עם זאת, ההכרה של המכורים באנושיות ובטעיות שלהם היא חיובית: בין אם מדובר בבני נוער, בוגרים או קשישים, צריכה מוגברת של אלכוהול – וגמילה ממנה, מצביעה על תהליך אנושי ההולך לכיוון חיובי למדי.

  כאשר מכורים לאלכוהול פונים למכון גמילה מאלכוהול, עליהם להכין את עצמם לתהליך הדרגתי ולא פשוט, שכן אין תרופות קסם. ישנם שני סוגים של מכוני גמילה מאלכוהול, כאשר הראשון הוא אשפוז בתנאים סגורים במבנה המותאם לאופי שהייה זה, והשני הוא אשפוז יום המאפשר למשתקמים לשהות בו עד שעות הערב מקודמות. בין אם בחרתם בסוג הראשון או השני, דעו כי שהייה במתחמי גמילה אלו יסייעו לכם במובנים רבים: ראשית, המשתקמים לומדים להפסיק את ההתמכרות הפיזית מאלכוהול – ובכך מגיעים להבנה כי הם מסוגלים להשתחרר מדפוסים אסורים אלו. השלב הבא, תהליך הלמידה הרגשי – בין אם הוא קבוצתי או פרטני, ילמד את המשתקמים להתנהל בפועל ללא האלכוהול כגורם מתווך ומטשטש.

  מכון גמילה מאלכוהול

  אירועים שמחים יש בשפע בארץ, ואם יש סיבה למסיבה – אלכוהול, סביר להניח, יהיה חלק ממנה. אך מהו הגבול בין צריכה נורמטיבית של אלכוהול ומתי מדובר בהתמכרות מסכנת חיים? מכון גמילה מאלכוהול מיועד לאנשים המבינים כי חצו את הקו האסור של צריכת אלכוהול, כאשר הם מבינים שהם מתקשים יותר ויותר להשתכר, שהאלכוהול גורם להם לאבד שליטה וכי הרצון לצרוך את החומר עצמו לא חולף.

  תהליך הגמילה מצריכת אלכוהול – לצמוח מתוך הכאב

  ההתמכרות לאלכוהול, ללא ספק, היא נקודת שפל. לצד זאת, היא גם מהווה נקודה ממנה אפשר לעלות לגבהים חדשים – עם הטיפול הנכון. הצוות המקצועי של רוח בכפר, הכולל אנשי רפואה, פסיכולוגים וחונכים, יסייע לכם בכל אחד משלבי תהליך הגמילה.

  טיפול גמילה מאלכוהול – למה אנשים שותים?

  לכאורה, יכולנו לומר שכמות הסיבות לשתייה היא ככמות המכורים לאלכוהול. אבל, זה הרבה יותר פשוט מזה, כי ישנן מספר סיבות נפוצות שהן משותפות לכל סוגי ההתמכרויות. הראשונה בהן, היא הרצון שלא להתמודד עם המציאות ועם הקשיים שכרגע אתה ניצב בפניהם. נשמע מוכר? כן, אנחנו יודעים…

  הסיבה הנפוצה השנייה היא הצורך לברוח לאנשהו. זה, אולי, נשמע דומה לסיבה הראשונה, אבל שונה במקצת, בדיוק כמו ההבדל בין לברוח מ… ל-לברוח אל…

  הסיבה הנפוצה השלישית היא טראומות עבר. אגב, אצל נשים הסיבה הזו נחשבת לנפוצה ולחזקה הרבה יותר מאשר אצל גברים.

  הסיבה הרביעית, אף היא, נפוצה הרבה יותר אצל נשים, היא החיים לצד מכור לאלכוהול. כאן, משמשים בערבוביה הצורך לברוח מהמציאות העכשווית לבין הרצון ליישר קו התנהגותית עם בן הזוג השותה.

  טיפול גמילה מאלכוהול

  קשה להאמין שיש מישהו מאיתנו שאינו לוגם אלכוהול מידי פעם. מרביתנו, מוגדרים כשותים בנסיבות חברתיות. כלומר, אנחנו נשתה בארוחת ערב משפחתית, נרים כוסית "לחיים" באירועים מיוחדים במקום העבודה, אפילו נשב בפאב עם החברים על בירה או נקפיץ כמה שוטים של טקילה, כטוב ליבו של הברמן בעראק. שום דבר דרסטי, הרי אנחנו לא מכורים, נכון? הבעיה העיקרית מתחילה, כשהגוף והמוח שלנו מתחילים לקשר את האלכוהול עם הדרך לברוח מהמציאות ולא להתמודד איתה, ואז, כשנהיה בבית לבד, פתאום יתחשק לנו לצלול לתוך בקבוק היין, הוודקה או האבסינט, ו"רק" לשכוח קצת מהצרות. נשמע לגיטימי, לא? האמת? ככה בדיוק מתחילים מרבית הסיפורים של אלה שמגיעים אל טיפול גמילה מאלכוהול. למענה מקצועי בנושא, צרו קשר עם רוח בכפר.

  לקבלת המענה המתאים לגמילה מאלכוהול צרו איתנו קשר

  יכולנו להוסיף כאן גם את הצורך בשתייה לשיכוך כאבים פיזיים, אבל, מדובר באחוז מזערי מהמכורים לאלכוהול, מאחר ובמרבית המקרים, אנשים הסובלים מכאב פיזי ימצאו את המפלט לזה דווקא בתרופות המרשם או בסמים. העניין הוא, שלמרות, שלכאורה, הסיבות הן מצומצמות במספרן ומשותפות למרבית המקרים, בפועל, לכל מכור לאלכוהול "סיפור" משלו. סיפור, שאמנם יהיה שייך לאחד מסוגי הסיבות שהזכרנו, אבל ללא התמודדות איתו במסגרת טיפול גמילה מאלכוהול, האדם המכור לא יוכל לוותר על התלות באלכוהול ולהחליף אותה בדרך חיים בריאה ויציבה.

  מכון גמילה מאלכוהול רוח בכפר

  "אלכוהוליזם" הינו המינוח המקצועי המתייחס להתמכרות לשתיית אלכוהול ומשקאות חריפים. אלכוהוליזם נתפש כבעיה מסכנת חיים, אשר, לעיתים קרובות, עלולה לגרום למותו של האדם המכור (בשל מחלות כליות או כבד, דימומים פנימיים, נזקים מוחיים, הרעלת אלכוהול או התאבדות) ואף לפגיעה בסביבה (בשל תאונות דרכים, למשל). לאלכוהוליזם, בנוסף לפגיעה הבריאותית והנפשית במכור, מיוחסות פגיעה במעמדו הסוציו-אקונומי של המכור וגם פגיעה ביחסיו עם המעגלים החברתיים והמשפחתיים שלו. באופן מפתיע למדי, ההתמכרות לאלכוהול נפוצה יותר ממרבית ההתמכרויות האחרות, ולעיתים, קשה יותר להיגמל מהתלות בו וההתמכרות לו מאשר מרבית החומרים האחרים הנחשבים כממכרים. מכון גמילה מאלכוהול עשוי להיות הפתרון הנכון, אם זיהיתם שיש לכם (או למישהו קרוב לכם) בעיה של שתייה. למענה מקצועי, פנו אל רוח בכפר.

  מכון גמילה מאלכוהול – האם כל הרמת כוסית מחייבת גמילה?

  בעידן שלנו קשה לסווג את האלכוהול כ"סם", וזאת, בעיקר שהוא זמין בכל מקום וניתן, באופן חוקי לגמרי, לרכוש אותו כמעט בכל חנות. אמנם, שתייתו בכמויות קטנות ומדודות עשויה לעורר, אבל בכמויות גדולות, הוא עלול לדכא את תפקודי המוח, לשחרר מפחדים, עכבות וחרדות, אבל גם לשבש את החשיבה והיכולת לקבל שיקולים מושכלים והגיוניים. כך שאין זה מפתיע שבני נוער שותים כדי לחוש משוחררים וזורמים יותר, בעוד שהמבוגרים מוצאים נחמה בטיפה המרה, לרוב, כשהם צריכים לברוח מהמציאות, לברוח ממשהו ל"מקום אחר". כך או אחרת, בשל זמינותו הגבוהה של האלכוהול לכל דורש, ובשל קלות הראש שבה אנחנו מתייחסים אליו, קל מאד לשגות ולחשוב כי מכון גמילה מאלכוהול מיותר – וכי תצליחו להיגמל בכוחות עצמכם. נכון, במקרים קלים במיוחד ניתן, אבל כאשר מדובר באלכוהוליזם אמיתי – לא.

  גמילה מהתמכרות אינה עניין לחובבנים ואינה DIY!

  החשיבה הגורסת "ננסה לבד, לכל היותר – לא נצליח" מסוכנת מאד במהותה. כי, כאשר מדובר על גמילה מהתמכרות, מדובר על תהליך שיש לנהל ולבצע אותו באופן מקצועי, כזה שלא מתאים רק לסוג ההתמכרות, אלא גם לנגמל עצמו. מכון הגמילה רוח בכפר עושה זאת מידי יום וזהו תפקידו, ולכן, מן הסתם, יש לו יתרון משמעותי על גמילה עצמית!

  מוסד גמילה מאלכוהול

  לאנשים שאינם סובלים מהתמכרויות, כנראה שאין שום מושג מה עובר על מכור לאלכוהול בדרכו אל הגמילה. החל מהצורך הסובייקטיבי להתמודד עם התחושה שהוא נכשל והתדרדר לתוך "משהו" שהתדמית שלו בציבור היא תדמית "לוזרית" למדי, ועד לצורך למצוא מוסד גמילה מאלכוהול שיתאים לו ויוכל ללוותו לאורך כל התהליך הלא פשוט שעומד לפניו, בדרכו אל חיים בריאים יותר ונטולי התמכרות לאלכוהול. הבעיה מתחילה, כשעל כף המאזניים, מול הידיעה שאתה חייב לצאת מזה, נמצאת התחושה של המכור שמרימה ראש מידי פעם ושואלת "אבל למה, בעצם? מה רע לי ככה? בלי לטלטל את הספינה? בלי לזעזע את המערכת?". העניין הוא, שהשאלה הזו, שלכאורה היא לגיטימית, מתייחסת אך ורק למצבו הנוכחי של המכור – בלי שום ראיה קדימה, אל הסיטואציה שבה הוא מאבד את המשפחה, את הבריאות ואת מקום העבודה, כי זה מה שעושה השימוש באלכוהול לאורך זמן. למענה מקצועי בנושא, מוזמנים ליצור קשר עם רוח בכפר.

  מוסד גמילה מאלכוהול – מדוע חשוב לבחור מוסד מקצועי ומנוסה?

  השאלה אותה הבאנו קודם היא רק דוגמה אחת מיני רבות לשאלות העולות בראשו של מכור לאלכוהול "בדרכו" אל מוסד גמילה מאלכוהול. מוסד גמילה מאלכוהול שלא יידע לצפות את השאלות הללו מראש, ואף לספק למכור תשובות טובות להן, לא יצליח להעביר את האדם לאורך כל תהליך הגמילה, ומובן מאליו שהוא לא יצליח לסייע לו להגיע לגמילה מוצלחת ונכונה, שתחזיק מעמד לאורך זמן. נכון, מכוני גמילה עוסקים גם בהתנקות הפיזית של המכורים מהאלכוהול מהסמים ומהחומרים הממכרים האחרים, אולם, בראש ובראשונה, הם נועדו לסייע לאדם לגבש בסיס בריא ויציב יותר. בסיס שיחליף את מה שהיה לו בעת שהיה מכור. ובסיס כזה אינו יכול להתקיים כשיש, ולו קצה עניין אחד שנותר לא פתור אצל הנגמל הטרי!

  מהו מוסד גמילה מאלכוהול טוב?

  את חלק מהמאפיינים של מוסד גמילה מאלכוהול מקצועי ומנוסה, הזכרנו כבר קודם. בנוסף, מכון מקצועי טוב, תמיד ידאג להתאים את תוכנית הטיפול לאדם (ולא להיפך) ובמרבית המקרים, אף ילווה אותו במשך זמן רב, לאחר סיומו ה"רשמי" של תהליך הגמילה שהתבצע במרכז הגמילה. לקבלת הליווי והטיפול המתאים. צרו קשר עם רוח בכפר.

  על פי מה בוחרים מוסד גמילה מאלכוהול?

  ישנה חשיבות רבה בבחירת מוסד גמילה מאלכוהול בצורה נכונה. מומלץ לא להיכנס למרכז הגמילה הראשון שראיתם, אלא לבחון את הפרמטרים הבאים על מנת למצוא את המקום המתאים ביותר עבורכם.

  • האווירה – ישנם סוגים שונים של מוסדות גמילה, כאשר בכל אחד מהם ישנה אווירה אחרת. חלקם משפחתיים ואינטימיים, ואחרים קבוצתיים יותר או אלו המיועדים יותר לטיפול פרטני ואישי. מומלץ מאוד לשוחח עם הצוות המקצועי במקום על מנת לקבל את ההתרשמות המלאה.
  • מקצועיות – כדאי לבחון את המקום בצורה יסודית, חשוב לבדוק גם את הצוות המקצועי. מי הנפשות הפועלות במקום? מה ההכשרה שלהם? חשוב לוודא כי המרכז שתבחרו מנוהל על ידי אנשי מקצוע מורשים ומנוסים.
  • תכני הטיפול – חשוב לבחור במוסד אשר יכול להתאים את תוכנית הטיפול לאינדיבידואל באופן פרטני ואישי. תכניות סגורות ללא מקום להתאמה של תכנית הטיפול עלולות להיות מקובעות מידי עבור אנשים רבים. וודאו כי עקרונות הטיפול מתאימות לכם.

  רוח בכפר – מוסד גמילה מאלכוהול

  אלכוהול הוא סם פסיכו – אקטיבי. אין דרך אחרת לנסח את זה. צריכת אלכוהול ברמה מופרזת ותדירה עלול לגרום להשפעה קשה על איכות החיים מבחינה אישית, חברתית ופיזית. על אף הידיעה כי ישנם סיכונים רבים בצריכתו, ישנם אנשים רבים המוצאים את עצמם מכורים. על כן, מוסד גמילה מאלכוהול יכול להציע את הטיפול הראשוני הטוב ביותר עבור מכורים לאלכוהול. זהו הצעד הראשון שיש עליכם לקחת על מנת להתחיל בתהליך החזרה לחיים נורמטיביים ובריאים יותר. רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת מציעים תכניות טיפול אשר מותאמות אישית לכל מטופל בהתאם לצרכים והקשיים שלו.

  ההתמכרות לא נפסקת מעצמה

  חשוב להבין כי התמכרות לאלכוהול היא לא כמו גירוד מעקיצת יתוש, היא לא עוברת מעצמה ועלולה לסחוף אתכם לתהום שקשה מאוד לצאת ממנו. יחד עם זאת, העזרה המתאימה יכולה לעזור לכם לחזור לחיים נורמטיביים, כך שבמרכז הגמילה רוח בכפר תוכלו למצוא את אנשי המקצוע המנוסים ביותר אשר יסייעו לכם לעשות זאת.

  שלושת השלבים של טיפול גמילה מאלכוהול

  טיפול גמילה מאלכוהול הינו תהליך ארוך אשר דורש מוטיבציה ומחויבות רבה לתהליך. ניתן לחלק את הטיפול לשלושה שלבים מבחינת ההתמודדות של המטופל.

  • השלב הפיזי – זהו השלב הראשון בו ישנו צורך בהפסקת שתייה של אלכוהול באופן מוחלט. עקב הסיבוכים הבריאותיים שעלולים לקרוב בשלב זה, הוא מתבצע בהשגחה צמודה של רופא ואחות 24 שעות ביממה. תסמיני הגמילה יכולים לכלול רעד, הזעת יתר, דפיקות לב חזקות וחוסר תיאבון. חומרת התסמינים ומשך הופעתם תלוי ברמת האלכוהול הנמצאת בדם של המטופל, בגילו ובתפקודי הכבד שלו. מטופל מבוגר יותר אשר בעל כשל כבדי משמעותי יחווה את תסמיני הגמילה בצורה חריפה יותר.
  • השלב הרגשי – בשלב זה המטופל צריך ללמוד להתמודד מחדש עם המציאות ועם הצורה בה הוא חווה אותה מבלי לצרוך אלכוהול. במרכז הגמילה המטופל יקבל את הכלים הנחוצים על מנת להתמודד עם הרגשות שלו, החרדות והכעסים מבלי לפנות אל האלכוהול בתור פתרון.
  • השלב הרוחני – לאחר הגמילה האדם יכול להתחיל לגלות צדדים חדשים בעצמו, מי הוא בתור עצמו ללא השפעה תמידית של האלכוהול עליו. כאן נחשפים דפוסי התנהגות וחשיבה קיצוניים אשר היו עלולים להוביל את האדם בעבר לכמיהה לצרוך אלכוהול, אך במסגרת הטיפולית שבה הוא נמצע כרגע, הוא יקבל את הכלים המתאימים על מנת למגר את דפוסי התנהגות אלה.

  טיפולי גמילה מאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול, כמו כל סוג אחר של התמכרות, היא דרך התמודדות עם מציאות, אכזרית, כואבת וקשה ככל שתהיה. הדרך הזו עלולה להוביל אתכם למסע של הרס עצמי, הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית. ולא רק אתם סובלים מההתמכרות, האנשים הקרובים אליכם מושפעים ממנה גם כן, בדיוק כמו המצב הפיננסי שלכם. טיפול גמילה מאלכוהול הוא הדרך הנכונה ביותר להחזיר את החיים למסלולם וללמוד מנגנוני התמודדות חדשים אל מול הקשיים שהחיים מציבים בפניכם.

  יתרונותיה של מסגרת טיפולית

  ישנם אנשים אשר מנסים להתחיל בתהליך גמילה בצורה עצמאית, אך פעם אחר פעם מוצאים את עצמם חוזרים אל כוס המשקה החריף. רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת יכול לעזור להעניק לכם את כל הכלים שיסייעו בהתמודדות עם הגמילה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

  מרכז גמילה מאלכוהול – מדוע חשוב שלא לעשות זאת לבד?

  כדי להתמודד בצורה נכונה עם הגמילה מהאלכוהול, על המכור/ה לפנות לסיועו של מרכז גמילה מאלכוהול – מרכז מקצועי המתמחה בגמילה מאלכוהול. אמנם, אלכוהוליסטים רבים טועים לחשוב כי גמילה מוצלחת מאלכוהול ניתן לבצע לבד בבית או עם חבר/ה טוב, אולם התופעות הפיזיות והנפשיות העלולות ללוות גמילה כזו הן משהו שלא כל אחד מסוגל להתמודד איתו מבלי להישבר ולחזור לשתות כבר באמצע תהליך ההתנקות. מכאבים והתכווצויות שרירים, דרך התקפי חרדה וכלה בהזיות המלוות בסיוטים – תסכימו איתנו שחשוב מאד שיהיה לצידכם איש מקצוע מנוסה ומיומן, בזמן שכל ה"קרנבל" המפחיד הזה עובר עליכם. מסגרת מרכז גמילה מאלכוהול מספקת לכם את הליווי צמוד של מטפלים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים וצוות רפואי שמסוגלים לתת לכם מרחב בטוח ומוגן שבו תוכלו להתנקות מהאלכוהול.

  מתלבטים לגבי מרכז גמילה מאלכוהול? אין טוב ממראה עיניים!

  גם אם אתם יכולים לבדוק את הנתונים היבשים של מרכז גמילה מאלכוהול (וזה בסדר, אבל רק כשלב ראשון), חשוב מאד שתבקרו בו לפחות פעם אחת בעצמכם, תשוחחו עם אנשי הצוות, ותתרשמו מהמקום באופן איש. אמנם, מרכז גמילה אמור להיות מאופיין, בעיקר, במקצועיותו, אבל ישנם גם קריטריונים נוספים חשובים לא פחות!

  אתם מוזמנים לדבר איתנו, מרכז רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת. מרכז טיפולים שמציע גישת טיפול מקיפה, ושם את הדגש על צרכיו הטיפוליים והאישיים של כל אחד מהמטופלים בו.

  מרכז גמילה מאלכוהול

  לעיתים, נדמה כי אלכוהול לקח, מאז ומתמיד, חלק משמעותי באירועים חשובים בחייהם של אנשים – אנחנו מרימים כוסית "לחיים" באירועים חשובים, או שוקעים בטיפה המרה בתקופות הקשות יותר בחיינו. אלכוהול שימש גם כ"מוזה" עבור סופרים, משוררים, ציירים ופסלים רבים, כך שאין זה מפתיע כי התדמית שנרקמה לו במהלך הדורות היא כשל חבל ההצלה הנדרש. אולם, בצד אותם מחקרים המוכיחים כי צריכת כוס יין אדום מידי פעם תורמת לא רק למצב הרוח, אלא גם לבריאות, צריכה בתדירות גבוהה ובכמויות מופרזות של משקאות אלכוהוליים עלולה לגרום לבעיות פיזיות ונפשיות, ואף להוביל להתמכרות שתצריך מרכז גמילה מאלכוהול על מנת לפתור אותה. למענה מקצועי, פנו אל רוח בכפר.

  מרכז גמילה מאלכוהול פרטי – מה הם יתרונותיו?

  מרכז גמילה מאלכוהול פרטי מהווה, למעשה, את המקום היחיד שבו יכול מכור לאלכוהול לעבור גמילה מקצועית מסודרת, כשלרשותו עומדים כל האמצעים שלהם הוא נזקק, כמו גם אנשי המקצוע המנוסים והמיומנים ביותר. למרכז גמילה מאלכוהול פרטי תוכנית פעולה מקצועית, שאותה הוא מתאים לצרכי המטופל, תוך שימת הדגש על טיפול כולל והוליסטי, המתייחס לכל אחד מהרבדים השונים של ההתמכרות והגמילה. במרכז כזה, בנוסף לגמילה הפיזית וההתנקות מאלכוהול, יעבור המטופל סשנים פרטיים וקבוצתיים של טיפול, שמטרתם לסייע לו להתחבר לסיבות שבגללן, מלכתחילה, הוא החל לראות בשתייה פתרון לבעיותיו או אמצעי בריחה מהן.

  עבר, הווה, ומה עם העתיד?

  במהלך תהליך המבוצע ע"י מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, יינתנו למטופל – הנגמל הטרי כלים שבאמצעותם הוא יוכל לתקן את הנזקים שגרם לעצמו ולסביבתו, ואף כלים יעילים לבניית עתיד יציב ובריא הרבה יותר מאותה הנקודה והלאה. כמובן שהמוסדות הפרטיים מחויבים לדיסקרטיות, כך שגם ההתמודדות עם החשש של "מה יגידו?" אינו אמור להטריד אותו יותר. ממרכז גמילה פרטי, הנגמל הטרי יוצא לדרכו החדשה, לא לפני שמובטח לו, כי תמיכת הצוות תעמוד לרשותו, אם יזדקק לה בעתיד. לקבלת טיפול וסיוע מתאים, צרו קשר עם רוח בכפר.

  מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

  כאשר אדם מכור לאלכוהול, הוא במידה רבה, נמצא בנקודת שפל של חייו – השליטה ניטלה מידיו ועברה "לידי" ההתמכרות, במרבית המקרים, אם הנושא לא טופל בזמן, הוא הספיק לאבד את רוב כספו, להסתכסך עם בן / בת הזוג והמשפחה, לאבד את מקום העבודה שלו, וגם – יתכן שכבר הספיק לגלות שההתמכרות לאלכוהול פגעה בבריאותו (בכבד, בכליות, בתאי המוח וכן הלאה). אין ספק – זוהי אינה השעה היפה ביותר של חייו. כניסה לגמילה עשויה להוות חבל הצלה עבורו, מהסוג שמפיח בו תקווה לעתיד טוב יותר ומשיב מעט מהשליטה לידיו. אולם, במצב כזה, סביר להניח שהוא יעדיף שלא לעבור את התהליך כשהוא חשוף לעיני חברים או מכרים, ולכן, מרכז גמילה מאלכוהול פרטי עשוי לספק פתרון טוב ודיסקרטי בהרבה יותר מהשירותים הציבוריים שמציעה המדינה למכורים והאישפוזיות שבהן הם מטופלים ב"תנאי פנימייה". למענה מקצועי, פנו אל רוח בכפר.

  מרכז לגמילה מאלכוהול

  האלכוהול מקיף אותנו מכל עבר. הוא נפוץ בטקסים דתיים ואירועים חברתיים שונים. יחד עם זאת, למרות היותו חוקי בארץ, הוא סם פסיכו – אקטיבי. שימוש מופרז בו בתכיפות גבוהה עלול לגרום להתמכרות קשה ונזקים בריאותיים משמעותיים. מרכז לגמילה מאלכוהול הוא המקום אליו אתם צריכים ללכת על מנת לנסות ולהתחיל בחיים חדשים. רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת מציעה טיפול פרטי וייחודי לאנשים אשר סובלים ממגוון של התמכרויות, לרבות אלכוהול. התהליך עצמו מתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום ובעלי ידע רחב בנושא.

  מרכז לגמילה מאלכוהול – משקמים את החיים

  אלכוהול הינו משקה נפוץ בכל רחבי העולם. לעיתים בשימושים הראשונים הוא יכול לגרום למצב רוח מרומם ותחושת ביטחון עצמי מוגברת, אך חשוב לזכור כי הוא עדיין סם אשר משפיע על מערכת העצבים. הוא יכול לגרום לשינוי בתודעה ובהתנהגות, כמו גם השפעה שלילית על כושר שיפוט ויכולות מוטוריות. ברגע שאדם שותה על בסיס יום יומי ונמנע מהתמודדות עם חייו והמציאות, הרי שהוא מגיע למצב חמור של התמכרות לאלכוהול.

  ההשלכות של צריכת אלכוהול מופרזת ותכופה יכולים לגרום לנזקים רבים, לנו, לגופינו ולאנשים אחרים, בין אם מדובר על אלימות כלפיהם או בעיות חמורות במערכות היחסים ובמשפחה ועד לפגיעה במקור הפרנסה שלכם. התוכניות של מרכז לגמילה מאלכוהול יכולות להשתנות ממרכז גמילה אחד לשני, ומותאמות בצורה אישית למטופל לפי סוג התמכרותו, הצרכים והקשיים שלו. זוהי הדרך הנכונה לעצור את ההתדרדרות ולמצוא פתח לחיים משוקמים ונורמטיביים.

  השינוי מתחיל עכשיו במרכז רוח בכפר

  רק אנחנו יכולים לקבל את ההחלטות שישנו את חיינו. אנחנו יכולים להשיג כל מטרה שהצבנו ולהיות האנשים שאנחנו רוצים להיות. עכשיו זה הרגע הנכון לעשות את הצעד הראשון אל עבר עתיד טוב יותר. רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת מציע לכם יד לעזרה אל עבר חיים חדשים. יחד נוכל להתגבר על כל מכשול בעזרת גישה טיפולית מקיפה, אישית וקבוצתית המשלבת פסיכותרפיה וטיפולים אלטרנטיביים מתקדמים.

  מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז – יש למי לפנות

  ישנם שני סוגים של מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז. שניהם מציעים כלים שיעזרו בהתמודדות עם גמילה מאלכוהול וכוללים מפגשים קבוצתיים ופרטניים טיפוליים בליווי של צוות מקצועי.

  • מרכז סגור – במרכז מסוג זה המטופלים שוהים בתנאי מחייה מלאים. כאן הם מקבלים טיפולים מסוגים שונים (פסיכולוגיים, פיזיים והתנהגותיים) בכדי להתנקות לחלוטין מאלכוהול. במרכז זה מטופל מקבל את הכלים הדרושים לו על מנת שיהיה מסוגל להתמודד בצורה עצמאית אל מול הפיתוי והכמיהה לחזור לשתות אלכוהול.
  • מרכז יום – זוהי מסגרת טיפולית על בסיס יומי, היא פתוחה ולא כוללת לינה. המטופלים מגיעים מידי יום משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. במסגרת זו המטופל חוזר מידי יום לביתו, שם הוא מתמודד עם קשיי הגמילה מההתמכרות לאלכוהול. לרוב למסגרת זו מגיעים מטופלים לאחר שסיימו עם השלב הראשון של גמילה פיזית.

  מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז

  מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז הוקמו במטרה לסייע לאנשים בהתמודדות עם ההתמכרות שלהם לאלכוהול. זאת משום שהתמכרות זו בעלת השפעות נרחבות על כל היבט בחייו של אדם. האלכוהול עלול להוביל לשיבוש באורך חיים תקין ולגרום למחלות כבד או כליות, דימומים פנימיים, התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול ואף תאונות הנגרמות עקב מצב בו אדם לא שולט בהתנהגותו. רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת עובד מתוך אמונה כי עבודה טיפולית המתמקדת בשילוב של גוף – נפש – רוח, יכול לאפשר לאדם חוויה טיפולית הוליסטית מחזקת ותומכת.

  רוח בכפר – מרכז גמילה מאלכוהול במרכז

  גמילה מאלכוהול ללא מרכז גמילה היא לרוב קשה מאוד ואנשים רבים מקשים להיגמל בדרך זו. מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז יכולים להעניק לכם את כל האמצעים על מנת לצלוח את התקופה הקשה הזו ולהתחיל את המסע הארוך חזרה לחיים נורמטיביים ונטולי אדי אלכוהול. מרכז הגמילה – רוח בכפר מאמינים כי הצעד הראשון בדרך לשינוי הוא קבלת ההחלטה לעשות זאת. יש ביכולתכם לעשות שינוי, ממש עכשיו, הכל מתחיל בצעד ראשון שלכם, ומשם כבר נמצא יחד את הדרך המתאימה ביותר לכם.

  חשיבות קבלת מענה מקצועי

  גיליתם שאתם שותים הרבה יותר ממה שחשבתם? חיים לצד אלכוהוליסט? זה הזמן לשנות! רוח בכפר – מרכז גמילה ברוח אחרת מטפל בכל סוגי ההתמכרויות, כולל ההתמכרות לאלכוהול, בגישה טיפולית מקיפה (אינדיווידואלית וקבוצתית) ובשילוב פסיכותרפיה וטיפולים מתקדמים נוספים, תוך מתן התייחסות לצרכיו האישיים והטיפוליים של כל אחד מהמטופלים במרכז.

  גמילה מאלכוהול וסמים

  אלכוהול וסמים הינם שני חומרים ממכרים שגורמים לאדם להשתמש בהם שוב ושוב, עד שהם מגיעים למצב שאין להם רצון אפילו להיפתר מהם. התמכרות לאלכוהול וסמים יחד ולחוד, היא שונה. בעיקר כי אלכוהול הוא סם שנחשב חוקי לעומת זאת, סמים בישראל לא נחשבים חוקיים. יחד עם זאת, אנשים מצליחים להתמכר לשניהם ולהשיג את שניהם בכל מחיר. איזו השפעה יש לכל אחד על גוף האדם? האם יותר קל להיגמל מסמים? או מאלכוהול? כל אדם שמשתמש בסמים או באלכוהול מגיב אחרת, יהיו כאלה שיהיה להם הרבה יותר קל להיגמל מסמים, ויהיו אחרים שיהיה להם קשה. אותו הדבר גם לגבי האלכוהול. בעיקר בתהליך גמילה מאלכוהול וסמים הוא המצב הנפשי. אם הוא מעורער, אז בשני המקרים יהיה לא פשוט להיגמל. אם הוא יותר מחוזק, יש אפשרות להיגמל דיי בקלות ובהדרגתיות.

  תהליך הגמילה מאלכוהול וסמים

  האם תהליך גמילה מאלכוהול וסמים הוא מהיר? קל? או קשה מנשוא? זוהי שאלה שעולה המון בקרב אנשים שהתמכרו לסמים ואלכוהול במהלך חייהם. למה היא עולה? מהמון סיבות. כאלה שרוצים להתחיל אבל נמנעים כי התהליך הוא ארוך, אחרים שחושבים על תופעות הלוואי ואין להם את הכוחות להתמודד איתם ויש עוד סיבות שיכולות למנוע מהמכור להתחיל תהליך גמילה. מה ישכנע אתכם לעשות זאת? בעיקר הדרך. הגעה למרכז גמילה ייעודי יכול לפתור לכם את כל הדילמות ולאפשר לכם לפגוש מטפלים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם לעבור את התהליך בהדרגה. באופן מפתיע אתם תגלו כי גמילה גופנית נחשבת לתהליך קל. לעומת זאת, אין לזלזל בתופעות הלוואי שהן ללא ספק יכולות לעכב את התהליך.

  תופעות לוואי

  כמו כל תהליך גמילה, גם במקרה של גמילה מאלכוהול וסמים ישנם תופעות לוואי רבות, ולפני כל תחילת גמילה חשוב להכיל מה הם. כאמור תופעות הלוואי יכולות להשתנות מאדם לאדם, אך לפני הכל חשוב להכיר אותן. התופעות הן: קריז, כאבים בשרירים ובמפרקים, הזיות, סחרחורות, כאבי ראש, עייפות, רצון להיות לבד ועוד.

  לסיכום, מרכז הגמילה "רוח בכפר" נותן מענה כבר הרבה מאוד שנים למטופלים שהתמכרו לאלכוהול וסמים, ומציע לכם מגוון שיטות טיפול מקצועיות, איכותיות ולווי אוהב ומכיל.

  שאלות תשובות

  אילו סוגים של מוסדות גמילה מאלכוהול יש?

  ישנם שני סוגים מרכזיים של מוסדות גמילה והם מוסד גמילה סגור בו המטופלים גם נשארים ללון וישנם מוסדות גמילה יומיים אליהם מגיעים המטופלים מידי יום.

  איך בוחרים את מכון גמילה לסובלים מהתמכרות לאלכוהול?

  מומלץ להגיע למספר מכונים ולשאול לגבי מקצועיות ומומחיות הצוות המטפל, אופי תוכנית הטיפול, לקבל אינדיקציה לגבי האווירה במוסד והיחס למטופלים.

  כיצד בנוי טיפול גמילה מאלכוהול במרכז רוח בכפר?

  מרכז רוח בכפר מאמין בחווית טיפול הוליסטית ובעבודה המתמקדת בגוף ובנפש. הטיפול במכון מותאם באופן אישי לכל מטופל בהתאם לסוג ההתמכרות ממנה הוא סובל ולצרכיו. בין היתר תוכנית הטיפול מורכבת מטיפולים קבוצתיים, פרטניים, טיפול 12 הצעדים ועוד. לפגישת ייעוץ צרו עימנו קשר!

  קידום אתרים בגוגל